צמיחה אישית

אחד מהמאפיינים הבולטים והייחודיים של בתי הספר הירושלמיים, הוא השילוב המוצלח בין תלמידים ממגוון קבוצות חברתיות, תרבותיות ודתיות. התלמידים נבדלים זה מזה בצרכים שלהם, וכמובן גם בכישרונות, ביכולות ובתחומי העניין. בימים אלו מערכת החינוך הירושלמית עוברת שינוי משמעותי. מטרת השינוי - להתאים את התהליך החינוכי למאפיינים של כל ילד וילדה, ולהעצים את יכולתם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

על מנת להגשים את המטרה החינוכית של שיוויון הזדמנויות אמיתי, חשוב קודם כל להכיר בשונות. על כן התהליך של חינוך אישי מתחיל בהיכרות מעמיקה של בית הספר עם כל תלמיד ותלמידה. החל מהחוזקות והכישורים המיוחדים שלהם, ועד לתחומים בהם הם זקוקים לסיוע.

תהליך ההיכרות האישי הוא למעשה אחריות שלוקחים על עצמם המנהלים והמחנכים. מודל ירושלים לחינוך שלם שואף להעצים את אנשי החינוך ולתת להם כלים לזהות אתגרים חדשים, לדון בבעיות, ולהבין לעומק את הצרכים הרגשיים, החברתיים והלימודיים של התלמידים. הבנה הזו מאפשרת לרתום עבור כל תלמיד ותלמידה את הפתרון המתאים להם מתוך סל הפתרונות שמעמיד מנהל החינוך, או לייצר עבורם פתרון ייחודי ונקודתי במידת הצורך.

ההכרה  בחוזקות של התלמידים תבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, החל מרכיב אישי בתעודה דרך מפגשים בארבע עיניים, ועד למסלולי מנטורינג ייעודיים לאנשי החינוך. מאחר שההורים הם חלק בלתי נפרד מההצלחה של כל ילד, אנחנו פועלים גם לפיתוח פתרונות שיתרמו לחיזוק הקשר עם הורי התלמידים בעיר.

צנצנות 2.png
עננים-עוד.png
עננים.png
gahliliyot-1.gif
 
Rectangle 1500.png
new-ratioמיפוי.gif

מיפוי ילדי הכיתה

none.png
Rectangle 1500.png
עט.gif

רכיב אישי בתעודה

none.png
Rectangle 1500.png
איש-טיפול.gif

הרחבת מספר אנשי הטיפול
הבית ספריים

none.png
Rectangle 1500.png
new-ratioצבמ.gif

צב"מ שבועי

none.png
Rectangle 1500.png
_new-ratio-מנטורינג.gif

מנטורינג- מבוגר משמעותי לתמיד/ה

none.png
Rectangle 1500.png
שפח.png

השירות הפסיכולוגי החינוכי בירושלים

שפח.png
Rectangle 1500.png
new-ratioשדרוג.gif

שדרוג חדרי המורות\ים

none.png
Rectangle 1500.png
_new-ratioהד-ספייס.gif

הד ספייס- מרכז לטיפול פרטני בצעירים

הדספייס.png