האותיות הקטנות:

  • כל בית ספר יכול להתשמש ברכיב הרלוונטי ביותר עבורו מסל הרכיבים, בחלקם או בכולם יחד, הבחירה בשימוש ברכיבים נתונה לרשות מנהל/ת בית ספר וצוותו.   

  • במקרים של ייעוץ לגבי תלמידים, משפחות או דיונים ברמה המערכתית ניתן לפנות לפסיכולוג/ית או ליועץ/צת בית הספר וכן לקבל עזרה מהמרכז המערכתי של השפ"ח, אשר מסייע בעבודה מערכתית בית ספרית.

  • השירות ניתן למורות ומורים המלמדים במערכת החינוך בעיר ירושלים בלבד. 


הדספייס.png
חינוך ירושלמי.png
עיריית ירושלים.png
לוגו משרד החינוך.png

מנהל חינוך בעיריית ירושלים ומשרד החינוך-מחוז מנח"י מעמיד לרשות צוותי הניהול כלים חדשים לקידום הצמיחה האישית *והשְׁלוֹמוֹת של צוותי החינוך. 

*שְׁלוֹמוֹת- מציינת מצב של רְווחה גופנית, נפשית וחברתית המושגת על ידי אורח חיים בריא, התעמלות, פיתוח מודעות עצמית ועוד. המילה שְׁלוֹמוֹת גזורה מן המילה שָׁלוֹם, והכוונה לשלום הגוף והנפש. (האקדמיה ללשון עברית).

 

 

 

 

 

תקופת הקורונה מלמדת אותנו את חשיבות העיסוק ברווחה הנפשית של האדם. מצאנו שבכדי לצלוח (ואף לשגשג) בתקופה של אי וודאות או תקופת מעבר למציאות חדשה, האדם זקוק למשאבים פנימיים רבים שבין היתר מגיעים מתחושה של משמעות, מהיכולת לראות את הטוב, מיחסים קרובים ונעימים עם אחרים, מתפיסת ערך עצמי גבוה, מתחושת אופטימיות לגבי העתיד ועוד. מעשה חינוכי מצמיח ומיטיב תלוי בין היתר ביכולת המורה להכיל, לעודד, לראות את הטוב ולקדם את תלמידיו/ה. 

הצמיחה האישית של צוותי החינוך מתקיימת בחיבור של שני מרכיבים מרכזיים: תוצאות ויחסים – במילים אחרות, לעשות עבודה בעלת משמעות עם אנשים שכיף לי איתם. 

ע"פ הספר-Measuring Happiness At Work, ארגונים שהם מקומות עבודה המקדמים את הצמיחה האישית של עובדיהם נהנים מ: 

1. ירידה בשיעור היעדרויות של עובדות/ים.

2. קצב תחלופת עובדות/ים נמוך.

3. עלייה ביזמות וביצירתיות של העובדות/ים.

4. עלייה בשביעות הרצון של הלקוחות (במקרה שלנו תלמידות/ים, הורים, קהילה ועוד).

5. היכולת להשיג צמיחה כללית של הארגון (במקרה שלנו, בפן הפדגוגי, בטיפול בפרט, בהתמודדות עם הורים, בבירוקרטיה ועוד).

צמיחה אישית עוסקת בין השאר בלספק כלים ומיומנויות לעשות את העבודה בצורה טובה יותר, להראות לאנשים שהם עושים עבודה טובה, לשבח ולהכיר תודה, לייצר תחושה של משמעות, להגביר את האוטונומיה, ההשפעה ועוד. 

מטרת החממה לא.נשים היא לקדם בתי הספר להיות ארגונים הפועלים לקידום הצמיחה האישית והשלומות (Well Being) של צוותי החינוך. 

מענה פסיכולוגי פרטני
למורות.ים

גחליליות.gif

מענה טיפולי-קבוצתי לצוותי חינוך/ צוותי ניהול

גחליליות.gif

מוכנות/ים לצאת לתהליך משמעותי? רוצות/ים להתלבט?

ניתן לפנות לבתשי יהושוע- סגן מנהל אגף וממונה על טיפול בפרט ופרויקטים מערכתי

054-5750050 | YSBATSVA@jerusalem.muni.il

או

לטלי חנין קפלן – מנהלת החממה לא.נשים 
055-8858302 | talik.muni@gmail.com

 

 

מענה פסיכולוגי פרטני למורות/ים
כל מורה הזקוק/ה למענה טיפולי לטובת תיפקודו המיטבי בבית הספר ת/יוכל לקבל סט טיפולים קצר מועד (עד 10 מפגשים) פרטני או קבוצתי דינאמי בהשתתפות עצמית של 300 ש"ח לסט מפגשי הטיפול. במידה ויונצלו עד מחצית מסט המפגשים, התשלום יעמוד על מחצית מהסכום. הטיפולים יתקיימו במרכז הד-ספייס, הממוקם בשכונת תלפיות, וכל מורה רשאי/ת לפנות באופן ישיר למרכז לטובת תיאום פגישה להתאמה (אינטייק) ובהמשך לטיפולים עצמם. לטובת תיאום התקשרו למשרד הד-ספייס בטלפון: 054-929-9740.

 

סדנאות טיפוליות לצוותי חינוך
לרשות בתי הספר יעמוד מגוון רחב של סדנאות המקדמות את רווחת המורות והמורים. כל מנהל/ת יוכלו לבחור סדנא אחת בת 4-6 מפגשים בשנה לצוות או קבוצה של 10-15 מורים או צוות הנהלה. במאגר הסדנאות ניתן למצוא מטפלים מהתחומי הביבליותרפיה, אומנות, התנועה, מוסיקה, ועוד. נשמח להרחיב את מאגר האפשרויות על פי הצרכים והבקשות של בתי הספר.  


 

סדנת שטח בחוות דעת – חרבת ארזה
סדנת שטח, בחוות דעת (הממוקמת בגילה). סדנא של 3-4 מפגשים עם מטפל קבוצתי, ה"השטח" במפגשים הוא לא תפאורה אלא כלי עבודה. מתוך ניסיון שלפעמים צריך להוציא את הצוות מהחדר כדי לפתוח את הלב.

 
מרכז הסימולציה 'כיתקטיקה'  

המרכז מאפשר להתאמן על מצבים מורכבים מחיי היומיום בעבודה, לבחון אפשרויות תגובה, לקבל תובנות וכלים, וללמוד איך להוביל סיטואציות מורכבות, לפתרון שטוב לכל הצדדים אנו מעמידים לרשות צוותי החינוך להתנסות בחוויית סימולציה ייחודית.

להרשמה כנסו ללינק.

20:15

הרחבנו מענים

כיפה-גיאו.png
Artboard 3@4x.png
הדספייס.png
חינוך ירושלמי.png
עיריית ירושלים.png
לוגו משרד החינוך.png
_new-ratio-מנטורינג.gif

מה היה לנו עד עכשיו?

מזה כחצי שנה מורות ומורים וצוותי חינוך נעזרים במענים לצורך צמיחתם האישית.  במסגרת החממה לא.נשים מקבלים מענה מגוון מרמת הפרט ועד רמת חדר המורות/ים.

  • מספר רב של מורות ומורים פנו לטיפולי רגשי אישי -  לטובת תפקודם המיטבי בבית הספר, נעזרו בסט טיפולים קצר מועד במרכז הד-ספייס ירושלים.

  • כעשרות בתי ספר קיבלו סדנאות 'זמן אויר' -  בהתאם לבחירה וצורך בית ספרי, המקדמות שְׁלוֹמוֹת בקרב הצוות ונהנו ממגוון רחב של סדנאות המקדמות את רווחת המורות והמורים.

  • מספר צוותי ניהול קיבלו מטפלים  לטובת מענה קבוצתי לצוותי ניהול בית הספר, עברו תהליך ממוקד אתגר, בתוך בית הספר.​

.