האותיות הקטנות:

  • כל בית ספר יכול להתשמש ברכיב הרלוונטי ביותר עבורו מסל הרכיבים, בחלקם או בכולם יחד, הבחירה בשימוש ברכיבים נתונה לרשות מנהל/ת בית ספר וצוותו.   

  • במקרים של ייעוץ לגבי תלמידים, משפחות או דיונים ברמה המערכתית ניתן לפנות לפסיכולוג/ית או ליועץ/צת בית הספר וכן לקבל עזרה מהמרכז המערכתי של השפ"ח, אשר מסייע בעבודה מערכתית בית ספרית.

  • השירות ניתן למורות ומורים המלמדים במערכת החינוך בעיר ירושלים בלבד. 


 

*שְׁלוֹמוֹת- מציינת מצב של רְווחה גופנית, נפשית וחברתית המושגת על ידי אורח חיים בריא, התעמלות, פיתוח מודעות עצמית ועוד. המילה שְׁלוֹמוֹת גזורה מן המילה שָׁלוֹם, והכוונה לשלום הגוף והנפש. (האקדמיה ללשון עברית).

מנהל חינוך בעיריית ירושלים ומשרד החינוך-מחוז מנח"י מעמיד לרשות צוותי הניהול כלים חדשים לקידום *שְׁלוֹמוֹת בקרב המורות והמורים שלהם- חממה לא.נשים- מרכז מענה טיפולי, למורות ומורים ירושלמים. 


בימים אלו מערכת החינוך עוברת שינוי משמעותי בעקבות הקורונה. תוך ליווי צוותי החינוך למדנו שישנם מורות ומורים הנקלעו למצב רגשי מורכב הכולל חוסר וודאות המוביל ללחץ משמעותי ואף חרדה, כאשר בד בבד הם נדרשים לתת מענה לתלמידיהם. מצב זה דורש מענה מיידי בכדי להבטיח את רווחת צוותי החינוך והתלמידים.

 

מזה כחצי שנה מורות ומורים וצוותי חינוך נעזרים במענים לצורך רווחתם האישית והרגשית.  במסגרת החממה לא.נשים  מקבלים מענה טיפולי רחב ומגוון מרמת הפרט ועד רמת חדר המורות/ים.

מה היה לנו בחצי שנה האחרונה:

  • מספר רב של מורות ומורים פנו לטיפולי רגשי אישי -  לטובת תפקודם המיטבי בבית הספר, נעזרו בסט טיפולים קצר מועד במרכז הד-ספייס ירושלים.

  • כעשרות בתי ספר קיבלו סדנאות 'זמן אויר' -  בהתאם לבחירה וצורך בית ספרי, המקדמות שְׁלוֹמוֹת בקרב הצוות ונהנו ממגוון רחב של סדנאות המקדמות את רווחת המורות והמורים.

  • מספר צוותי ניהול קיבלו מטפלים  לטובת מענה קבוצתי לצוותי ניהול בית הספר, עברו תהליך ממוקד אתגר, בתוך בית הספר.​

מענה טיפול
למורות.ים

טיפול רגשי אישי

זמן אויר-
הרחבנו מענים

סדנאות תרפויטיות לצוותים

צוותי ניהול

מענה קבוצתי לצוותי ניהול

לשאלות הבהרות ופרטים נוספים:


בתשבע יהושע – סגנית מנהלת אגף וממונה על טיפול בפרט
054-5750050 | ysbatsva@jerusalem.muni.il

 

 

מענה טיפולי למורות/ים
כל מורה הזקוק/ה למענה טיפולי לטובת תיפקודו המיטבי בבית הספר ת/יוכל לקבל סט טיפולים קצר מועד (עד 10 מפגשים) פרטני או קבוצתי דינאמי בהשתתפות עצמית של 300 ש"ח לסט מפגשי הטיפול. במידה ויונצלו עד מחצית מסט המפגשים, התשלום יעמוד על מחצית מהסכום. הטיפולים יתקיימו במרכז הד-ספייס, הממוקם בשכונת תלפיות, וכל מורה רשאי/ת לפנות באופן ישיר למרכז לטובת תיאום פגישה להתאמה (אינטייק) ובהמשך לטיפולים עצמם. לטובת תיאום התקשרו למשרד הד-ספייס בטלפון: 054-929-9740.

 

סדנאות זמן אוויר

סדנאות המקדמות שְׁלוֹמוֹת בקרב צוות בית הספר - לרשות בתי הספר יעמוד מגוון רחב של סדנאות המקדמות את רווחת המורות והמורים. כל מנהל/ת יוכלו לבחור סדנא אחת בת 4-6 מפגשים בשנה לטובת צוותי החינוך. 

הרחבנו מענים בסדנאות זמן אוויר!

1.      חוות דעת – חרבת ארזה
מרכז חינוכי בטבע ללמידה ועבודה ,סדנאות טבעתרפיה לצוותים חינוכיים, גייסנו מטפלים מסטרים בעולם טבעתרפיה לעבודה בשטח פתוח לפיתוח תהליכי העצמה אוורור וטיפול.
לתיאום סדנא לצוות יש ליצור קשר עם חגי אהרוני מרכז חממה לא.נשים – 053-3317482
 
2.      'מרכז הסימולציות 'כיתקטיקה' - מאפשר להתאמן על מצבים מורכבים מחיי היומיום בעבודה, לבחון אפשרויות תגובה, לקבל תובנות וכלים, וללמוד איך להוביל סיטואציות מורכבות, לפתרון שטוב לכל הצדדים
אנו מעמידים לרשות צוותי החינוך להתנסות בחוויית סימולציה ייחודית.
לרישום ותיאום יש ליצור קשר עם חגי אהרוני מרכז חממה לא.נשים – 053-3317482
 
המשאב המרכזי במערכת החינוך הינו ההון האנושי המוביל אותה- ובהם צוותי החינוך. לתפיסתנו, ההשקעה בצוותי החינוך היא המפתח להצלחת החינוך: רק מורות ומורים בעלי תחושת מסוגלות ותחושת נראות יכולים לעודד תחושות אלה בקרב התלמידות והתלמידים שלהם. 
בדומה לתלמידים, המורות והמורים נבדלים זה מזה בצרכים שלהם, וכמובן גם בכישרונות, ביכולות ובתחומי העניין. על מנת להגשים את המטרה החינוכית של שוויון הזדמנויות אמיתי, חשוב קודם כל להכיר בשונות בין המורות והמורים. על כן תהליך של חינוך אישי מתחיל בהיכרות מעמיקה של הנהלת בית הספר עם כל מורה, החל מהחוזקות והכישורים המיוחדים שלהם, ועד לתחומים בהם הם זקוקים לסיוע.  

 

20:15

הרחבנו מענים

מטפלים
הזמינים לטובת מענה קבוצתי לצוותי ניהול בית הספר, עבור תהליך ממוקד אתגר, בתוך בית הספר.  לרישום לחצו על הכפתור למטה.