מנהל חינוך בעיריית ירושלים ומשרד החינוך-מחוז מנח"י מעמיד לרשות צוותי הניהול כלים חדשים לקידום *שְׁלוֹמוֹת בקרב המורות והמורים שלהם- חממה לא.נשים- מרכז מענה טיפולי, למורות ומורים ירושלמים. 


בימים אלו מערכת החינוך עוברת שינוי משמעותי בעקבות הקורונה. תוך ליווי צוותי החינוך למדנו שישנם מורות ומורים הנקלעו למצב רגשי מורכב הכולל חוסר וודאות המוביל ללחץ משמעותי ואף חרדה, כאשר בד בבד הם נדרשים לתת מענה לתלמידיהם. מצב זה דורש מענה מיידי בכדי להבטיח את רווחת צוותי החינוך והתלמידים.  


במסגרת היערכות מערכת החינוך הירושלמית לפתיחת שנת לימודים טובה, אנו פועלים על מנת להתאים את המענים לצרכים השונים. במסגרת תכנית החממה לא.נשים יעמדו לרשות הנהלת בית הספר שלושה כלים חדשים, שיאפשרו מענה טיפולי רחב ומגוון מרמת הפרט ועד רמת חדר המורות/ים:

 

  1. מענה טיפולי למורות/ים - כל מורה הזקוק/ה למענה טיפולי לטובת תיפקודו המיטבי בבית הספר ת/יוכל לקבל סט טיפולים קצר מועד (עד 10 מפגשים) פרטני או קבוצתי דינאמי בהשתתפות עצמית של 300 ש"ח לסט מפגשי הטיפול. במידה ויונצלו עד מחצית מסט המפגשים, התשלום יעמוד על מחצית מהסכום. הטיפולים יתקיימו במרכז הד-ספייס, הממוקם בשכונת תלפיות, וכל מורה רשאי/ת לפנות באופן ישיר למרכז לטובת תיאום פגישה להתאמה (אינטייק) ובהמשך לטיפולים עצמם. לטובת תיאום התקשרו למשרד הד-ספייס בטלפון: 054-929-9740.

  2. סדנאות 'זמן אויר' - סדנאות המקדמות שְׁלוֹמוֹת בקרב צוות בית הספר - לרשות בתי הספר יעמוד מגוון רחב של סדנאות המקדמות את רווחת המורות והמורים. כל מנהל/ת יוכלו לבחור סדנא אחת בת 4-6 מפגשים בשנה לטובת צוותי החינוך. בימים אלה נבנה מערך הסדנאות ויפורסם בקרוב. לרישום לחצו על הכפתור למטה.

  3. מטפלים הזמינים לטובת מענה קבוצתי לצוותי ניהול בית הספר, עבור תהליך ממוקד אתגר, בתוך בית הספר.  לרישום לחצו על הכפתור למטה.

 

המשאב המרכזי במערכת החינוך הינו ההון האנושי המוביל אותה- ובהם צוותי החינוך. לתפיסתנו, ההשקעה בצוותי החינוך היא המפתח להצלחת החינוך: רק מורות ומורים בעלי תחושת מסוגלות ותחושת נראות יכולים לעודד תחושות אלה בקרב התלמידות והתלמידים שלהם. 

בדומה לתלמידים, המורות והמורים נבדלים זה מזה בצרכים שלהם, וכמובן גם בכישרונות, ביכולות ובתחומי העניין. על מנת להגשים את המטרה החינוכית של שיוויון הזדמנויות אמיתי, חשוב קודם כל להכיר בשונות בין המורות והמורים. על כן תהליך של חינוך אישי מתחיל בהיכרות מעמיקה של הנהלת בית הספר עם כל מורה, החל מהחוזקות והכישורים המיוחדים שלהם, ועד לתחומים בהם הם זקוקים לסיוע.  


מעוניינים להצטרף? לחצו על הכפתור מטה והשאירו פרטים.
 

האותיות הקטנות:

  • כל בית ספר יכול להתשמש ברכיב הרלוונטי ביותר עבורו מסל הרכיבים, בחלקם או בכולם יחד, הבחירה בשימוש ברכיבים נתונה לרשות מנהל/ת בית ספר וצוותו.   

  • במקרים של ייעוץ לגבי תלמידים, משפחות או דיונים ברמה המערכתית ניתן לפנות לפסיכולוג/ית או ליועץ/צת בית הספר וכן לקבל עזרה מהמרכז המערכתי של השפ"ח, אשר מסייע בעבודה מערכתית בית ספרית.

  • השירות ניתן למורות ומורים המלמדים במערכת החינוך בעיר ירושלים בלבד. 


 

*שְׁלוֹמוֹת- מציינת מצב של רְווחה גופנית, נפשית וחברתית המושגת על ידי אורח חיים בריא, התעמלות, פיתוח מודעות עצמית ועוד. המילה שְׁלוֹמוֹת גזורה מן המילה שָׁלוֹם, והכוונה לשלום הגוף והנפש. (האקדמיה ללשון עברית).